Warsztaty dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej ZCMB w Bielsku-Białej

Opublikowano 23 marca 2018

Data: 12.04.2018

Miejsce: Dom Pomocy Społecznej Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Bielsku-Białej

Adres ul. Żywiecka 20, 43-300 Bielsko-Biała

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że 12 kwietnia bieżącego roku wraz z uczniami Zespołu Szkół „Silesia” z Czechowic-Dziedzic organizujemy warsztaty dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Bielsku-Białej.

Razem z uczniami ZS „Silesia” pragniemy umilić czas podopiecznym z DPS organizując mnóstwo atrakcji – w planach są warsztaty artystyczne, poczęstunek, a nawet koncert zespołu muzycznego Big Band z czechowickiego Zespołu Szkół.

Osoby niepełnosprawne z upośledzeniem umysłowym będą miały okazję sprawdzić swoje umiejętności artystyczne. W ten sposób pragniemy aby  rozwinęli oni swoją zaradność społeczną, natomiast uczniowie zwiększyli swoją świadomość społeczną na temat potrzeb i możliwości osób niepełnosprawnych.

Dom Pomocy Społecznej Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Bielsku-Białej prowadzony jest od 1951 r. najpierw jako Dom Dziecka, od 1956 r. jako Zakład Specjalny „ Caritas” dla Dzieci specjalnej troski. Obecnie w DPS przebywa 65 podopiecznych w różnym wieku. Są to osoby z niedorozwojem umysłowym w stopniu: znacznym i głębokim, umiarkowanym, lekkim. Mieszkanki Domu podzielone są na 4 grupy wychowawcze, zróżnicowane wiekiem i stopniem upośledzenia. Każda grupa ma swoją salę gdzie mieszkanki przebywają w ciągu dnia spędzając czas na haftowaniu, rysowaniu, układaniu puzzli, czy klocków.